Toshiba VRF Klima Sistemleri

Toshiba VRF Klima Sistemleri

Toshiba VRF Klima Sistemleri


Toshiba VRF Klima Sistemleri , 3 farklı dış ünite serisinden oluşmaktadır. Bunlar, Toshiba SMMS-i VRF Klima Serisi, Toshiba Mini SMMS-i VRF Klima Serisi, Toshiba SHRM-i VRF Klima Serisidir.

Toshiba VRF Dış Üniteleri


1) Toshiba SMMS-i VRF Klima Serisi;
Yenilikçi ve sofistike Toshiba teknolojisi 3 kompresör kullanımı ve 3 inverter Toshiba SMMSi sistemleri ile her uygulamada olağanüstünü esneklik sağlar. SMMSi yüksek verimli DC twin rotary kompresörler ve gelişmiş vektör kontrollü invertörler yardımıyla kısmi yükte %50 daha yüksek COP ile enerji tasarruflu yenilikler sunuyor.

2) Toshiba Mini SMMS-i VRF Klima Serisi;
Toshiba Mini-SMMS özel yerler ve hem de ticari uygulamalar için uygun mini VRF Klima Sistemidir. Muhteşem esneklik ve kontrol gücü, küçük ve balkona sığacak kadar kompakt olan bir VRF sisteminde birleşti. SMMSi’in büyük kapasiteleri ve çok yönlü Multi-Split Sistemleri arasında köprü olmayı başardı.

Toshiba SHRM-i VRF Klima Serisi
Toshiba SHRM-i VRF Klima Serisi

3) Toshiba SHRM-i VRF Klima Serisi;
Yeni Toshiba üç borulu VRF Super Heat Recovery Multi Sistemi aynı anda farklı bölgeleri ya da odaları olağanüstü enerji verimliliği ile soğutma ve ısıtma imkanı sunar. Akış seçici sayesinde aynı zamanda ve ayrı mekanlarda soğutma ve ısıtma yapabilme imkanı sağlar.

Toshiba VRF Klima İç Üniteler


Toshiba VRF Klima Sistemleri geniş iç ünite gamına sahip olarak 48 adet iç ünite seçeneği ile performanslı ve estetik seçim yapılması imkanı tanır. 2.2 kW’dan 28.0 kW’a kadar 14 farklı iç ünite VRF Klima dış ünitesine bağlanabilir. SMMSi ve SHRM ile birlikte montajı yapılan 48 farklı VRF iç ünitenin geniş yelpazeli Toshiba merkezi kontrol çözümleri sayesinde bireysel kontrolü ve yönetimini Toshiba VRF Klima Sistemleri sağlar.

Toshiba VRF Klima Sistemleri
Toshiba VRF Klima Sistemleri

Taze Hava Girişi:
VRF Klima iç ünitelerin çoğu bir taze hava kaynağına doğrudan bağlantı imkanı veya sürekli taze hava değişimi sağlamak amacıyla ve iç ünite ısı değiştiricisi için şartlandırılmış hava bağlantı imkanı sağlar.

R410A Soğutucu Gazın Kullanımının Yararları:
VRF Klima Sistemlerinde verimliliği yüksek ve çevreye zarar vermeyen R410A gazının kullanılması bir çok avantaj sağlamaktadır. Ozon tabakasına sıfır zarar. Enerji verimliliğini önemli değerde arttırır. Performansın arttırılması için, basınç kaybını azaltır.

Enerji tasarrufunda bir numara

R410A Soğutucu Gazın Kullanımının Yararları
R410A Soğutucu Gazın Kullanımının Yararları

DC twin-rotary kompresörler ile yüksek verimlilik tüm dış üniteleriyle, yüksek yoğunluklu R410A soğutucu gazı ile optimum uyum sağlayan DC twinrotary kompresör kullanır.

En İleri Teknolojili Ticari Klima Çözümü
VRF  Klima Sistemleri Elektronikte dünya çapında bir lider olan Toshiba, rol aldığı tüm endüstrilerdeki en üst düzey kalite standardını ve yenilikleri sunmaya kendini adamıştır. Bu ilkeler, Toshiba’nın hem ticari hem de bireysel müşterileri için piyasanın öncü ürünlerini üretmeye devam ettiği klima bölümünde de kendini göstermektedir. 1981 yılında Toshiba inverter teknolojili klimaların ilk imalatçısıydı. Şimdi ise Toshiba ozon tabakasına zarar vermeyen soğutucu gazlar ile çalışan geniş bir split sistemleri yelpazesine sahiptir.

Toshiba ileri teknolojili Süper Multi sistem ile 1999 yılında VRF piyasasına girdi. Kendini çok hızlı bir şekilde geliştirerek, 2004 yılında yeni, enerji verimliliği yüksek ve ozon tabakasına zarar vermeyen R410A soğutucu gazı kullanan Super Modüler Multi sistemini geliştirdi. Bunu da 3 borulu modüler sistem olan Super Heat Recovery Multi teknolojisi izledi. 2006 yılında Toshiba yeni küçük MiNi-SMMS sistem ile mevcut VRF yelpazesini tamamladı. MiNi- SMMS VRF ile Multi sistemler arasındaki kapasite boşluğunu dolduran esnek bir sistem olup hem ticari hem de özel uygulamalar için en ideal çözümdür. Son 47 yılda Toshiba’nın en büyük hedefi minimum enerji tüketimine ulaşmak, havanın temizlenmesinden tazelenmesine kadar, tüm alanlardaki yenilikçi teknolojilerin kullanıldığı en modern klimayı tasarlamak ve imal etmek olmuştur.

Kendini çok hızlı bir şekilde geliştirerek, 2004 yılında yeni, enerji verimliliği yüksek ve ozon tabakasına zarar vermeyen R410A soğutucu gazı kullanan Super Modüler Multi sistemini geliştirdi.Bunu da 3 borulu modüler sistem olan Super Heat Recovery Multi teknolojisi izledi. 2006 yılında Toshiba yeni küçük MiNi-SMMS sistem ile mevcut VRF yelpazesini tamamladı. MiNi- SMMS VRF ile Multi sistemler arasındaki kapasite boşluğunu dolduran esnek bir sistem olup hem ticari hem de özel uygulamalar için en ideal çözümdür.

Son 47 yılda Toshiba’nın en büyük hedefi minimum enerji tüketimine ulaşmak, havanın temizlenmesinden tazelenmesine kadar, tüm alanlardaki yenilikçi teknolojilerin kullanıldığı en modern klimayı tasarlamak ve imal etmek olmuştur.nın en büyük hedefi minimum enerji tüketimine ulaşmak, havanın temizlenmesinden tazelenmesine kadar, tüm alanlardaki yenilikçi teknolojilerin kullanıldığı en modern klimayı tasarlamak ve imal etmek olmuştur.nın en büyük hedefi minimum enerji tüketimine ulaşmak, havanın temizlenmesinden tazelenmesine kadar, tüm alanlardaki yenilikçi teknolojilerin kullanıldığı en modern klimayı tasarlamak ve imal etmek olmuştur.

Çevreye Duyarlı…
Performansı Yüksek Çalışma esnasında sistem hangi dış ünitelerin daha verimli kullanılacağını hesaplar, kompresör dönme hızını belirler. Bu da daha fazla ısı transferi, daha yüksek verim oranı demektir. İnverter teknolojisi ile sürekli bir çalışma sağlanırken, aynı kapasitelere çok daha düşük elektrik tüketimleri ile ulaşılması sağlanır. Enerji tüketimini düşürerek yalnızca kullanıcılarımıza değil, aynı zamanda çevreye de fayda sağlamış oluyoruz.

Toshiba VRF Klima Sistemleri

Toshiba olarak bizim ürünlerimizin Dünya pazarında yüksek kapasiteye sahip, tüm kapasite ve yüklerde de
çok verimli ürünler olarak nitelendirildiğini biliyoruz.Sistemlerimizde bu özelliğimizi yeni nesil kompresörler kullanarak bir adım öteye taşıdık. Artık daha verimliyiz, daha az elektrik harcıyoruz.Bu sayede ses seviyemiz en düşük değerlere indiriliyor.

İKLİMLENDİRME SİSTEMİNİZİ GÜVENLE YÖNETİN

SMMS Wave Tool ile PC bağlantısı olmadan veya cihaz kapağını açmadan doğrudan dış üniteden veri alıp – gönderebilirsiniz. Yeni akıllı telefon uygulaması ile test ve devreye alma, cihaz kapağını açmadan yapılabilmektedir.

Detaylı bilgi için info@gunsemuhendislik.com mail adresinden yada 0216 395 85 88 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Buda Dikkatinizi Çekebilir

Kapat
Kapat