LG VRF Klima Sistemleri

LG VRF Klima Sistemleri

LG VRF Klima Sistemleri

LG VRF Klima Sistemleri , Dışarıdaki havanın temizliğinden endişelendiğimiz bu zamanda LG Eco V, klima sistemlerinin ayrılmaz bir parçası olmuş durumdadır. Dışarıdaki hava ne durumda olursa olsun,yaşadığımız , çalıştığımız ortamın sağlıklı olmasını sağlayan ısı geri kazanımlı havalandırma sistemi Eco V bize bunu garanti ediyor. LG gelişmiş klima çözümlerinin son halkası olan değişken soğutucu akış  teknolojileri üzerine çalışmaktadır. Klima Sistemlerinin ilham verici felsefesinin en ön sıralarında MULTI V-IV’ün gelişimi yer almaktadır . Tüm geleneksel HVAC’lara meydan okurken yüksek binaların soğutma ve aynı zamanda ısıtmasını da şaşırtıcı operasyonel verimlilik sağlayarak VRF Klima modellerini ileriye taşımaktadır.

LG VRF Klima Sistemleri
LG VRF Klima Sistemleri

LG VRF Klima Özellikleri

Çevreyle dost R410A soğutucu akışkan , 5 HP – 40 HP arası dış ünite kapasitesi , 50 farklı iç ünite model seçeneği , borulamada maksimum 300 m mesafe , 50 m yükseklik , PC Merkezi kumanda (Opsiyonel) , BMS-Lonworks , Bina otomasyon sistemine uyum (Opsiyonel), güç dağıtım göstergesi (Opsiyonel) , geniş çalışma aralığı , ısıtmada -20 °C ~ 16 °C, soğutmada -5 °C ~ 43 °C, LG Multi V VRF Klima Sistemleri çevreyle dost R410A soğutucu akışkan , 5 HP – 40 HP arası dış ünite kapasitesi.

Artırılmış borulama limitleri küçük boyutlarla alandan kazanç. İnverter kontrol teknolojisi ve aşırı soğutma kontrol devre teknolojisi sayesinde daha uzun ve daha yüksek sistem tasarlamak artık mümkün. Bu ürünle birlikte yüksek katlı veya kompleks yapılara sahip binaların soğutma ısıtma sistemleri için daha esnek ve verimli tasarımlara olanak sağlanmıştır. Bir önceki modelle karşılaştırıldığında ürünün ölçüleri %38 azaltıldı , gerekli montaj alanı da kayda değer şekilde küçüldü. Bu daha fazla alan kazanımına ve daha kolay HVAC tasarımına izin vermektedir. Tek Hatta 80HP Maksimum Kombinasyon Kapasitesi 20HP üniteler kullanılarak 80HP’ye kadar kombinasyon yapılabilir. Bu şekilde bir hvac sistemi büyük alanlarda kullanılabilir. Tasarımdaki büyük problemlerden olan dış ünite montaj alanı tesisat şaftı boşluğu ve borulama tesisatı bundan sonra sorun olmayacaktır.

LG Tarihçesi

LG klima ilk olarak pencere tipi klimaları 1968 yılında Kore ‘ de üretildi ve inanılmaz bir gelişmeyle 2001 yılında 1.7 milyar dolarlık ciroya ulaştı. Firma , Çin , Filipinler, Hindistan, Türkiye ve Vietnam’daki fabrikaları ve bunlara ilave olarak Brezilya ve Meksika’daki üretim bantları ile 6 milyon adet klimayı dünya çapında pazara sunmaktadır.

LG klimalar dünyada çok iyi tanınmaktadır. İngilizce basılan ve saygın bir Japon klima gazetesi olan JARN (Japon Klima, Isıtma ve Soğutma Haberleri) , bir makalesinde LG’nin 2003 yılında 7.3 milyon adet klima ile dünyanın en büyük klima üreticisi olacağını tahmin etmektedir. Amerika Birleşik Devletleri “Consumer Report”, Avustralya’daki “CHOICE” ve Rusya’daki “Financial Russia” dergilerinde de belirtilmiştir

LG’nin araştırma ve dizayn çalışmaları, kaliteden ödün vermeyen ilkeleri ve ileri pazarlama stratejileri ile her zaman müşteri memnuniyetini esas alması bu övgülerin ne kadar yerinde olduğunu göstermektedir. Çevre dostu ürünler geliştirme konusunda önemli yatırımlar yapacağını duyuran LG Klima, 2010 yılında 3.5 milyar dolar satış hedefliyor. Halen bir dünya lideri olan 2005 yılında, dünyada 10 milyon 500 bin adet klima satışı gerçekleştirerek 2000 yılından beri toplamda yüzde 20 büyüme kaydetti.

LG Tarihçesi

LG Elektronics’in geliştirdiği teknoloji olan Whisen sistemini 2010 yılına kadar tüm klimalarında kullanacağını duyurdu. LG Dijital Ürünler Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Young-ha , Çevre kirliliği ve küresel ısınma sinyalleri ülkelerin bu konuya eğilmelerini ve çözüm yöntemleri geliştirmelerini sağladı. Şirketlerin de hedeflerine ulaşabilmesi için çevre dostu ürünler gelişmesi zorunluluğu ortaya çıktı.Yeni ürünlerimiz bu hassas konuya uygun bir şekilde üretilecek . Bu sayede LG klima ürünlerinin 2010 yılına kadar dünyanın lider markası olmasını hedefliyoruz dedi.

Çevre dostu ürün geliştiren LG’nin stratejisi, klimaların üretiminden geri dönüşümüne kadar olan 3 aşamalı bir süreci kapsıyor. Birinci aşamada , ürünlerin tasarımında çevreye zarar verecek maddeler kullanmayacak. İkinci aşamada, ürünlerin kullanım aşamasında meydana gelen karbondioksit gazının azaltılması ve enerji verimliliğin arttırılmasını sağlamak konusunda çalışacak. Üçüncü aşama ise kullanımı sona eren ürünlerin geri dönüşüm işlemlerinde daha verimli ve duyarlı çalışmalar yapılmasını içerecek.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Buda Dikkatinizi Çekebilir

Kapat
Kapat