Daikin VRV Klima Sistemleri

Daikin VRV Klima Sistemleri

Daikin VRV Klima Sistemleri;

Sizin işiniz bizim işimiz

VRV serisi yenilikçi teknolojiler ile ihtiyaca yanıt veren akıllı tasarımın mükemmel bir karışımıdır. Ticari kullanıma yönelik iklimlendirme kontrolünde en üst noktayı temsil eden çok geniş ürün çeşitlerinden meydana
gelir. Hava soğutmalı ve su soğutmalı dış ünitelerimiz toprak kaynaklı , standart , ısı geri kazanımlı veya heat pump konfigürasyonların’da optimum performans sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Gelişmiş bir iç ünite serisiyle mükemmel şekilde tamamlanır. Her türlü alan için doğru çözümü sunabilmek adına , Tam Düz Kaset de dahil çok geniş bir Kaset serisine sahibiz. Ayrıca , normal ısıtma ve soğutma proseslerini taze havayla havalandırma , hydrobox’lar ve Biddle hava perdeleri ile birlikte kullanabilir ve tüm sistemi akıllı ağ çözümlerimizle kullanabilirsiniz.

Daikin VRV Klima Dış Ünite Serisi

Su ve Hava Soğutmalı özelliği özelliği ile iki ayrı seçenekleri ile sistem şeklinde toplamda 10 serisi bulunan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

1) Daikin IV Isı Pompası Sistemi;

VRV Klima Sisteminizi en iyi sezonsal verimliliğe ve konfora göre benzersiz ısıtma teknolojis. Hızlı ve doğru devreye alma , yapılandırma ve özelleştirme VRV konfigürasyon yazılımı iç ünitelerde geniş ürün gamı Daikin VRV ile şık iç üniteler (Nexura,Emura) birlikte kullanılabilir.

2) Isı Pompası VRVIII-SVRF Sistem;

Daikin VRV Sisteminde büyük kapasiteler olduğu gibi  küçük kapasiteler için tasarlanmış ve kullanılacak mahallerde tasarruflu tasarım ile Daikin VRV şık iç üniteler ile bağlanabilir.

3) VRVIII-C VRV İklimlendirme Sistemleri;

Düşük çevre sıcaklıklarında ısıtma için geliştirilen sektördeki öncülerdendir.Değişik sıcaklıklarda çalışma aralığı ise -25 C’ye kadar ısıtma için düşük çevre sıcaklıklarında stabil ısıtma kapasitesi ve yüksek verim (-10oC dış sıcaklıkta COP > 3)

4) VRV Klasik VRF İklimlendirme Sistemleri;

Soğutma ve ısıtma ihtiyaçları bulunan daha küçük projeler için tüm VRV Klima iç üniteleri,kumandalara , havalandırma sistemlerine bağlanabilir.

5) Isı Geri Kazanım VRV Kombinasyonu ;

Daikin VRV Klimalar ısı geri kazanım aralığında optimize yer ihtiyacı sağlar.

6) VRV Yüksek COP Kombinasyonu ;

Daikin VRF Klimalar , ısı geri kazanım aralığında en yüksek enerji verimi sunar.

7) Hydrobox’a Isı Geri Kazanım Sistemi;

İyi bir entegre sistemdir aynı zaman da sıcak su hizmetini de sunar.

8) Değiştirme VRV;

R-22/R-407C’den R-410A’ya düşük maliyetli ve R-22/R-407C sistemlere kıyasla daha yüksek enerji verimliliği sağlar. Sistemlerin değiştirilmesiyle (bakır boruların ve bazı durumlarda iç ünitelerin yeniden kullanılması sayesinde) daha hızlı ve kolay montajlı ile ısı geri kazanımlı ve heat pump modellerinde mevcuttur.

9) Su Soğutmalı Standart Seri VRV-W ;

Su devresinde enerji geri kazanımı sayesinde tüm binada ısı geri kazanımı sağlar ve kompakt tasarım ile de üst üste montajı yapılabilir.Borulama seçenekleri ile (neredeyse) sınırsız olduğundan çok katlı ve büyük binalar için uygundur. Soğutucu akışkanı sayesinde eş zamanlı ısıtma ve soğutma’ dır.

10) VRV-W Toprak Kaynaklı Su Soğutma Serisi ;

Harici kaynaklardan ısıtma ve soğutma ihtiyacı duymadan , yenilenebilir enerji kaynağı olarak yeraltı suyuyla ısıtma modun da giren su sıcaklığı çalışma sıcaklık aralığını -10 C ‘ ye kadar genişletme imkanı sunar.

Daikin VRV Klima İç Ünite Serisi

Daikin VRV Klima Sistemi ofis , otel ve mağazalar gibi birçok diğer ticari alanda yazın tazeliği ile kışın sıcaklığını bir araya getirip gerekli iklim koşullarını sağlar. Kapalı mekanlarda daha rahat yaşanır bir hale getirmeyi ve çalışma rahatlığını yükseltmeyi sağlar. İklimlendirme şartları nasıl olursa olsun bir Daikin klima ile istenilen konfora ulaşılır. İç üniteler (26) model olup  toplam da 116 varyasyonlu VRV Klima ile iklimlendirme kolayca yapılabilir.

Daikin VRV Klima Sistemleri
Daikin VRV Klima Sistemleri

Ofisler , oteller , mağazalar gibi camla kaplı geniş alanları bulunan akıllı ticari binalar için son yıllarda sıkça kullanılmaya başlanan bir uygulamadır. VRF Sistemleri her geçen gün daha fazla miktarda dengeli ve konforlu bir iç ortam gerektiren hemen hemen tüm modern mimari konsept’lerin değişmez bir parçası olarak algılanmaya başlanmıştır.

Elektronik ofis cihazlarının artan şekilde kullanımı ısı yüklerini kış aylarında iç ortam sıcaklıklarının konforu bozacak ve yükselmesine neden olacak şekilde artmaktadır. Soğutma , ısıtma ihtiyaçları gün içerisinde konumuna ve kişi sayısına bağlı olarak binanın farklı alanlarında oldukça yüksek oranda değişebilmektedir.

Kullanıcılar yalnızca soğutma ve ısıtmanın ötesinde iç ortamları için taleplerini yükseltmiştir ve yüksek enerji verimliliğine sahiptir.Güvenilir ve çalıştırılması ve kontrolü kolay ‘genel iç ortam’ bunun için ideal bir çözümdür. İç üniteler yardımıyla verimli soğutma ve ısıtma sağlamanın yanı sıra taze hava,havalandırma ve ideal şekilde eşit sıcak hava perdesi ısıtması talep edilmektedir. Tüm bu özelliklerin merkezi bir yönetim veya bağımsız sistemler kullanılarak hassas şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir.

Daikin Klima sistemi tüm bu şartları yeterli bir şekilde karşılayabilmektedir.

Daikin‘ın yenilikci yazılımı ile Hi-VRV Klima seçim programı sistemin tüm olanaklarının maksimum düzeyde kademeli olarak kullanılmasına olanak sağlar.Son kullanıcının rakipsiz bir şekilde tüm bina hizmet endüstrisi genelinde kapsamlı ve eksiksiz bir hizmet almasını garanti etmektedir.

Daikin VRV III-Q Daha Yüksek Verimlilik

Eski bir R-22 sisteminin bir yeniletilmiş VRV Klima Sistemine yükseltilmesi,sistem verimliliğinin yükselmesini sağlayacaktır. Heat Pump teknolojisindeki gelişmeler ve R-410A soğutucu akışkanın daha yüksek bir verimliliğe sahip olması sayesinde %25′ in üzerinde verimlilik artışları elde edilebilir. Daha yüksek enerji verimliliği ve daha düşük enerji tüketimi ile de daha düşük enerji maliyetleri ve daha düşük CO2 emisyonları anlamına gelmektedir.

Araştırma ve Geliştirme ;

YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERLE BİRLİKTE GELEN DEĞER.
İnsanların hayatlarını zenginleştiren ürünlerin hataya geçirilmesi için ARGE çok önemlidir. Daikin , VRV ile kanıtladığı gibi yenilikçi teknolojiler ve pazar lideri ürünlerin geliştirilmesi alanında en ön sırada yer almaktadır. Bu da gelişmiş ARGE sistemimizin bir başarısıdır.

ÇOK BÖLÜMLÜ GELİŞTİRME YAKLAŞIMINDAN ÜSTÜN ÜRÜNLER.
Daha yüksek değerli daha fazla gelişmiş özelliğin oluşturulması amacıyla Daikin tarafından ‘Çevre Teknolojileri Araştırma Laboratuarı’ ve ‘Çözüm Ürünleri Geliştirme Merkezi’ kurulmuştur. Ürün Geliştirme Grubuyla birlikte çalışan üç bölüm , müşterilerin ihtiyaçlarını belirlemek ve karşılamak ve gelişmiş teknoloji içeren ürünlerin ticari hale getirilmesini sağlamak üzere yakın bir işbirliği içerisinde çalışmaktadır.

ÇEVRE ÜZERİNDEKİ ETKİLERE İLİŞKİN YOĞUN ARAŞTIRMALAR
Klima ticaretimizin her geçen gün küreselleşmesiyle birlikte farklı ülkelerde karşılaştığımız birbirlerine göre farklılık arz eden ihtiyaçlardır. Çevre üzerindeki etkiler açısından artan araştırma zorluklarını beraberinde getirmektedir. Enerji tasarrufunu yükseltmek ve klimalarımızın çevre üzerindeki etkilerini azaltmak üzere , motorlu inverterler ve diğer birçok alanda gerçekleştirilen temel araştırmalara dayalı teknolojiler geliştirdik.

Daikin VRV Klima Sistemleri

Projeleriniz de bizlerden fiyat almadan karar vermeyin …!

Talepleriniz için 0216 395 85 88 info@gunsemuhendislik.com

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Buda Dikkatinizi Çekebilir

Kapat
Kapat