Alarko VRF Klima Sistemleri

Alarko VRF Klima Sistemleri

Alarko VRF Klima Sistemleri

Alarko VRF Klima Sistemleri ‘nin Faydaları ,

Alarko VRF Klima Sistemleri
Alarko VRF Klima Sistemleri

Alarko VRF’nin Faydaları

Sağlığa Yararlı İşletim : İç ünitedeki dış hava giriş portu, dışarıdaki taze havanın iç mekandaki odalara girmesini sağlar.

Tasarruf Odaklı İşletim Maliyeti : Alarko ETA teknolojisi sayesinde %31’e varan maliyet tasarrufu sağlanabilir.Tam DC inverter teknolojisi sayesinde yüksek verimli işletim.

Konforlu Ortam : 0,5°C veya 1°C’lik Kademelerle Sıcaklık Ayarı ve 7 kademeli fan hızı ayarıyla rahat bir ortam sağlar. Gürültü seviyesi 22dB (A) kadar düşük olduğundan sessiz bir ortam oluşturur.

Enerji Tasarrufu Yönetimi : Tüm ekipmanın merkezi ve birleşik yönetimi, enerji ve insan gücü tasarrufu ,Uzaktan erişimle CCM-15 her zaman, her yerden kontrol edilebilir (“M-Control”mobil uygulaması aracılığıyla)

Güvenilir İşletim : Önemli bileşenlerini Hitachi, Danfoss, FUJIKOKI, Infineon, Mitsubishi gibi uluslararası tanınmış markalardan alan ürünler daha iyi performans gösterir ve güvenilir işletimi garanti eder. Tanınmış Carrier-SIIX Electronics Corporation tarafından üretilen elektronik kontrol parçaları güvenilirliği artırmaktadır. Doctor M teknolojisiyle geliştirilen gerçek zamanlı izleme sistemi sayesinde zamanında kendi kendine teşhis, istikrarlı ve güvenilir işletim sağlar.

Yedekleme Çözümü : Konforu korurken bakım veya onarım için zaman sağlayan çift yedekleme
fonksiyonu.Kalan iç üniteler çalışmaya devam ettiğinden, bakım sırasında çalışma bölgesinde
bakım modu etkinleştirilebilir.

İnşaat Firmalarına Yönelik Faydalar

Çevreci Çözümler : LEED sertifikası için başvururken puan kazanmanıza yardımcı olur.

Yerden Tasarruf Sağlayan Tasarım : Birinci sınıf kompakt tasarım, yalnızca 0,42 m2 taban alanı ve duvara da asılabilme özelliği ile 16kW kapasite.Yüksek kapasiteli tek üniteli tasarım ile büyük sistemlerde yerden tasarruf
sağlanabilir.

Akıllı Yönetim : Önde gelen BMS protokolleri ile tam uyumluluk, BACnet, LonWorks, Modbus ve KNX.

 

Alarko VRF Klima
Alarko VRF Klima

YÜKSEK VERİM

Yüksek Verimli Gelişmiş Buhar Enjeksiyonlu (EVI) Kompresör : Gelişmiş buhar enjeksiyonlu DC inverterli kompresör, soğutucu akışkan dolaşımını artırır ve hem soğutma hem de ısıtma kapasitesini yükseltir.

7 SEVİYELİ ENERJİ YÖNETİMİ : Geçici elektrik kesintisi problemi yaşanan projelerde, dış ünite %40-100 kapasite üretecek şekilde ayarlanabilen 7 seviyeli enerji yönetimini destekler. Elektrik kesintisi durumunda hata oluşmasını önler ve sistem çalışmaya devam eder.

Plakalı Isı Eşanjörü (PHE) ile Aşırı Soğutma : İkincil ara soğutucu olarak Plakalı Isı Eşanjör, soğutucu akışkanın aşırı soğutulmasını artırır ve enerji verimliliğini %10 artırır.

Yüksek Verimli G-Tipi Isı Eşanjörü : Büyük kapasiteli ünitelerde, ısı eşanjör alanı U tipi ısı eşanjörünün 1,5 katı olan verimliliği yüksek G-tipi ısı eşanjörü kullanılır.

YÜKSEK GÜVENİLİRLİK

Eş Yaşlanma : Çalışma çevrimi, çok üniteli bir sistemdeki dış ünitelerin ve her bir ünitedeki kompresörlerin çalışma süresini eşitleyerek kompresör ömrünü önemli ölçüde uzatır.

Çift Yedekleme İşletimi : İki kompresörlü ünitelerde, bir kompresör arızalanırsa, diğer kompresör 4 güne kadar kendi başına çalışabilir, bu da konfordan ödün vermeden bakım veya onarım için zaman kazandırır.

Ünite yedekleme : Çok üniteli bir sistemde, bir modül arızalanırsa, diğer modüller sistemin çalışmaya devam edebilmesi için yedekleme sağlar.

Soğutucu Akışkan Miktarının Gerçek Zamanlı Takibi : Soğutucu akışkanın sıcaklık ve basıncı, dış ünite tarafından gerçek zamanlı olarak takip edilebilir. Soğutucu akışkanın seviyesi çok düşük veya çok yüksek olması üniteye zarar verebilir ve performansın düşmesine neden olabilir. Ünite, performansta süreklilik sağlamak amacıyla soğutucu akışkan miktarındaki fazlalığı veya yetersizliği algılayabilir.

Hassas Yağ Kontrol Teknolojisi : Dört kademeli yağ kontrol teknolojisi, tüm dış ünite kompresör yağlarının her zaman güvenli bir seviyede tutulmasını sağlayarak herhangi bir kompresör yağı azalması sorununu ortadan kaldırır.

Otomatik Kar Temizleme Fonksiyonu (opsiyonel) : Yenilikçi tasarımlı otomatik kar temizleme fonksiyonu, dış ünitede kar birikmesini önler.

Toz temizleme fonksiyonu (opsiyonel) : Yenilikçi tasarlanmış toz temizleme fonksiyonu, dış ünitenin tozu
kendi başına önlemesini sağlar.

GENİŞ KAPASİTE ARALIĞI

Alarko VRF
Alarko VRF

Alarko VRF, 2.5HP’den 96HP’ye varan geniş kapasitesiyle, küçük binalardan büyük binalara kadar tüm müşteri gereksinimlerini karşılar.

Geniş İç Ünite Çeşitleri

Alarko, ofisler, alışveriş merkezleri, hastaneler ve havaalanları dahil olmak üzere çok çeşitli lokasyonlarda çeşitli müşteri gereksinimlerini karşılamak üzere 12 tip ve 100 model VRF iç ünite sunmaktadır.

Geniş Çalışma Sıcaklığı Aralığı

Alarko VRF Klima Sistemleri -25°C ile 48°C arasında değişen aşırı koşullar altında
kararlı bir şekilde çalışır.

Gelişmiş Isıtma Kapasitesi : EVI kompresörü sayesinde, ısıtma kapasitesi büyük ölçüde iyileştirilebilir. Isıtma kapasitesi, -5°C’ye kadar düşük ortam sıcaklıklarında nominal gücün %100’ü ve -15°C’de nominal gücün %90’a kadar olan oranını sağlayabilmektedir.

Otomatik Adresleme : Dış üniteler adresleri otomatik olarak iç ünitelere dağıtabilir. Her bir iç ünitenin adresi uzaktan kumanda ve kablolu kumanda kullanılarak sorgulanabilir veya değiştirilebilir.

Akıllı Defrost Teknolojisi : Akıllı defrost programı, gerçek sistem durumuna göre defrost için gereken süreyi hesaplayarak gereksiz defrost işleminden kaynaklanan ısı kayıplarını ortadan kaldırır. Özel defrost vanası, defrost için gereken süreyi dört dakika gibi kısa bir süreye indirir.

Otomatik Soğutucu Akışkan Şarjı : Otomatik soğutucu akışkan şarjı, montaj ve servisi daha kolay ve daha verimli hale getirir.

Otomatik Soğutucu Akışkan Toplama : Soğutucu akışkan, dış ünitelere veya iç ünitelere ve normal dış ünitelere toplanabilir. İki gaz toplama yolu, bakımı daha kolay ve daha verimli hale getirir.

Üç Farklı Yönetim Seçeneği : Üçlü (yerel/uzak/ağ) konfigürasyon, montaj, işletmeye alma ve
servis çalışmalarını büyük ölçüde basitleştirmiştir.

  • Sahadaki yerel konfigürasyon sayesinde, ayarlar hızlı ve kolaycayerinde yapılır, montaj ve işletmeye alma basitleşir.
  • Ayrıca, sistem kontrolü ve ayarları kablolu ve merkezi kumanda aracılığıyla da kolayca gerçekleştirilebilir, bu da konfigürasyonu daha esnek ve kullanışlı hale getirir.
  • Sisteme, yerel ağ bağlantısı üzerinden bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanarak IMM Pro ağ geçidi ile tarayıcı tabanlı erişim sağlanabilir ve sistem konfigürasyon bilgileri elde edilebilir.

Alarko VRF Klima Sistemleri

Bakım Modu : Ünite, tüm VRF sistemini kapatmadan bazı iç ünitelerin kapatılmasına izin veren bakım moduna sahiptir. Diğer iç üniteler çalışmaya devam ettiğinden, çalışma sahasında bakım sırasında bakım modu etkinleştirilebilir.

İKLİMLENDİRME SİSTEMİNİZİ GÜVENLE YÖNETİN

Detaylı bilgi için info@gunsemuhendislik.com mail adresinden yada 0216 395 85 88 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Kaynak
hljkashdfaklsjl asjlj alsaldf jaldlasjdlasldjlşas

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Buda Dikkatinizi Çekebilir

Kapat
Kapat